Nasz własny ogród

Zakładanie i pielęgnacja

Piękne meble ogrodowe

krzewy ogrodowe kwiaty w ogrodzie trawnik Ogród ziołowy

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe to bardzo ważny element każdego zielonego zakątka. Na jakie się zdecydować, by spełniały wszelkie nasze oczekiwania?

Meble ogrodowe – jak wybrać odpowiednie?

Aktualnie oferta mebli ogrodowych dostępnych na rynku jest niezwykle bogata. Producenci prześcigają się w nowych pomysłach, wzorach. Mamy do wyboru zarówno całe komplety mebli ogrodowych, jak i pojedyncze egzemplarze.

Na początek powinniśmy zadać sobie pytanie, jakie meble ogrodowe będą pasowały do naszej przestrzeni. Może takie w stylu vintage, prowansalskim ,nieco romantycznym, wykonane z wikliny? A może bardziej podobają nam się nowoczesne, proste formy?

Zwykle najważniejszymi meblami do ogrodu są stolik w komplecie z krzesłami / siedziskami. Musimy pamiętać, że oprócz kierowania się ich wyglądem powinniśmy także zwrócić uwagę na użyteczność oraz na fakt, przez jak długi czas owe meble nam posłużą.

Ceny są rzecz jasna bardzo zróżnicowane, zdarzają się ciekawe promocje – nie warto jednak wybierać najtańszych mebli ogrodowych, może się bowiem wówczas okazać, że po jednym sezonie będą już zniszczone i nieestetyczne.

Jeszcze kilkanaście lat temu królowały plastikowe meble ogrodowe, niemal każdy miał takie u siebie. Teraz trendy się zmieniają, pojawia się coraz więcej kompletów aluminiowych, z wikliny, drewna oraz innych surowców. Bardzo modne są ostatnio także meble ogrodowe wykonane z palet. Kształtów, kolorów i form mamy właściwie nieskończenie wiele – warto tak wybrać meble ogrodowe, by idealnie komponowały się z roślinnością.

Kiedy zdecydujemy się już na komplet mebli ogrodowych, powinniśmy zastanowić się, co jeszcze będzie nam potrzebne. Może dobrym pomysłem byłby wygodny leżak, na którym będziemy mogli zrelaksować się po ciężkim dniu?
Posiadaczom powierzchni zielonych większych rozmiarów przyda się także z pewnością urocze siedzisko do ogrodu – tego typu produkty robią ostatnio furorę na rynku meblarskim. Są one nie tylko szalenie efektowne, ale i bardzo wygodne oraz stylowe. Możemy zafundować sobie również podwieszany hamak – klasyczny lub bardziej oryginalny ( na przykład w kształcie kuli).

Dość popularne ostatnio stały się także ogrodowe skrzynie – do środka możemy schować różne drobiazgi, sprawdzą się także jako spore, wygodne siedzisko ( na wierzchu umieszcza się zwykle miękkie poduszki). Wiele osób decyduje się także na zakup ławki – klasycznej lub bujanej. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że pomieści ona jednocześnie kilka osób wypoczywających w naszym ogrodzie.

Tylko od naszego gustu i indywidualnych preferencji zależy, jakie meble ogrodowe wybierzemy. Pamiętajmy jednak, aby stanowiły one połączenie ciekawego, znakomitego wyglądu oraz użyteczności. Tylko wtedy będziemy z nich stuprocentowo zadowoleni.

Ceny mebli ogrodowych są niezwykle zróżnicowane – o ile zwyczajne plastikowe krzesło możemy nabyć już za 30 zł, tak wykonany z naturalnego drewna komplet wypoczynkowy to koszt rzędu około 2000 zł. Oczywiście cena idzie w tym przypadku w parze z jakością.

Przed zakupem mebli ogrodowych warto dobrze się rozejrzeć – porównać katalogi poszczególnych sklepów, ceny, promocje i wyprzedaże. Oferta jest naprawdę bardzo zróżnicowana, zatem z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Nie sposób zatem w pełni wypocząć i zrelaksować się bez wygodnych i funkcjonalnych mebli ogrodowych. Ich wybór jednak musi być dobrze przemyślany, bo z pewnością dobrze dobrane meble ogrodowe z powodzeniem posłużą nam przez wiele sezonów, jednocześnie zdobiąc i spełniając funkcję użytkową. Czas zatem odmienić swój ogród nowymi meblami!

Własny ogród

Zadbany, własny ogród to magiczne miejsce dla każdego.
Warto więc poświęcić trochę czasu na właściwe zaprojektowanie.

Zapraszamy do współpracy

Polecamy usługi projektowania, zakładania i pielęgnacji ogrodów
Gwarantujemy terminowość i wysoką jakość wykonania.