Nasz własny ogród

Zakładanie i pielęgnacja

Nasz własny piękny ogród

krzewy ogrodowe kwiaty w ogrodzie trawnik Ogród ziołowy

Oczka wodne i Fontanny ogrodowe

Oczka wodne w ogrodach od lat cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Jak je łatwo zbudować? Jakie rodzaje oczek wodnych mamy do wyboru?

Oczko wodne – jak sprawić, by było idealne?

Oczka wodne to bez wątpienia wielka ozdoba każdego ogrodu. Dlatego tak wiele osób pragnie mieć je u siebie – by cieszyły oczy i jednocześnie ubarwiały nasz zielony zakątek. Gotowe oczka wodne to rozwiązanie najprostsze i jednocześnie szalenie wygodne. Nabywamy specjalną, łatwą w montażu formę i już niebawem możemy cieszyć się małą aranżacją wodną w naszym ogrodzie. Tego typu oczka wodne występują w przeróżnych kształtach i wielkościach – wszystko po to, byśmy mogli wybrać takie, które idealnie sprawdzi się w naszym ogrodzie, będzie niczym skrojone na wymiar.

Plastikowe oczka wodne są tutaj najpopularniejsze – tworzywa sztuczne bowiem znakomicie sprawdziły się już w wielu ogrodach. Często posiadają one także stopniowane brzegi, by ułatwić osadzenie wodnej roślinności. Taki wybór z pewnością pozwala na dużą oszczędność czasu – okazuje się bowiem, że już niebawem, po wkopaniu plastikowego oczka w ziemię, napełnieniu go wodą i udekorowaniu roślinami, możemy cieszyć się pięknym widokiem.

Wymagającym nieco więcej czasu, lecz niezwykle efektownym rozwiązaniem jest zafundowanie sobie oczka wodnego w formie kaskady. Woda bowiem jest w tym przypadku przez cały czas w ruchu, dzięki czemu możemy poczuć się niczym przy górskim potoku. Rozpoczynając budowę kaskady, zadbać musimy o odpowiednie ukształtowanie nasypu, który przylegał będzie do naszego oczka wodnego. Następnie wykopujemy specjalny kanał, obkładając na koniec brzegi strumienia skałami i kamieniami. Nie zapominajmy, iż w przypadku takich oczek wodnych niezbędna jest także pompa do wody. Choć wymaga to sporego nakładu pracy, rezultaty są naprawdę oszałamiające – tego typu oczko wodne z pewnością zrobi na wszystkich ogromne wrażenie.

Możemy zdecydować się również na oczka wodne z laminatu. To doskonała propozycja dla osób, które pragną, by ich ogród jak najbardziej przypominał naturalny pejzaż. Rozwiązanie niezwykle praktyczne, a jednocześnie pozwalające na osiągnięcie ciekawego efektu wizualnego. Tego typu oczko wodne może pozostać w ogrodzie także w miesiącach zimowych.

Niezwykle efektowne i ozdobne są fontanny ogrodowe. Ich wybór jest ogromny – występują w najprzeróżniejszych kształtach i formach, cechuje je także spore zróżnicowanie cenowe. Fontanny w kształcie kuli, młyńskiego koła, z dodatkowymi figurkami – jest w czym wybierać! Dzięki fontannie nasz ogród zyska nieco tajemniczego i jednocześnie romantycznego charakteru. Coraz częściej spotykamy także surowe, nowoczesne formy – to świetne rozwiązanie dla wielbicieli minimalizmu. Fontanna sprawi, iż ogród będzie wyglądał ciekawie i niebanalnie. Dodatkowo łagodny szum wody z pewnością pozwoli się zrelaksować.

Jak zbudować oczko wodne- nad tym zagadnieniem zastanawia się z pewnością aktualnie wiele osób. Naprawdę nie jest to trudne – wystarczy tylko przeanalizować, jaki efekt chcemy osiągnąć, a następnie przejść do realizacji. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na oczko wodne plastikowe, wykonane z laminatu czy też kaskadę albo fontannę – z pewnością nasza praca zostanie wynagrodzona i po niedługim czasie będziemy cieszyć się wspaniałą ozdobą naszego ogrodu. Następnie trzeba pomyśleć o odpowiednim doborze roślin wodnych - aktualnie wybór na rynku jest naprawdę duży i z pewnością uda nam się dobrać coś, co do naszego oczka wodnego będzie pasowało idealnie. Należy pamiętać także o kwestiach praktycznych - ogrodowy zbiornik wodny powinien znajdować się w odpowiednim miejscu – by był prawdziwą ozdobą.

Warto jak najszybciej zacząć przygotowania do budowy własnego oczka wodnego – wszak to pierwszy krok, abyśmy już niedługo mogli cieszyć się relaksującym szumem wody we własnym ogrodzie!

Własny ogród

Zadbany, własny ogród to magiczne miejsce dla każdego.
Warto więc poświęcić trochę czasu na właściwe zaprojektowanie.

Zapraszamy do współpracy

Polecamy usługi projektowania, zakładania i pielęgnacji ogrodów
Gwarantujemy terminowość i wysoką jakość wykonania.