Nasz własny ogród

Zakładanie i pielęgnacja

Nasz własny piękny ogród

krzewy ogrodowe kwiaty w ogrodzie trawnik Ogród ziołowy

Projektowanie ogrodów. Gotowe projekty ogrodów

Warto wiedzieć, że projektowanie ogrodów to sztuka. Jak zaprojektować piękny ogród aby spełniał nasze oczekiwania.

Projektowanie ogrodów krok po kroku.

Każdy z nas chciałby posiadać ogród idealny - taki, by spełniał wszelkie nasze oczekiwania i jednocześnie stanowił uroczy zielony azyl. Jak osiągnąć zamierzony efekt? Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się profesjonalnym zakładaniem ogrodów. Pracownicy ich zwykle najpierw dokładnie oglądają dane miejsce, później zaś razem z właścicielem omawiają pomysły jego zagospodarowania. Następnie powstaje projekt koncepcyjny.

Wydaje się to najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają zbyt wiele czasu na samodzielne zaprojektowanie własnego ogrodu. Pamiętać należy, że nie w każdym miejscu można wcielić w życie każdy pomysł – trzeba zwrócić uwagę na rodzaj gleby, nasłonecznienie, ukształtowanie terenu. Jednak osoby zajmujące się w sposób profesjonalny zakładaniem i pielęgnacją ogrodów doskonale znają się na swoim fachu i potrafią służyć radą i wsparciem, by zielony zakątek wyglądał perfekcyjnie i jednocześnie był miejscem relaksu oraz odpoczynku.

Można również zdecydować się na samodzielne zaprojektowanie własnego ogrodu – to jednak propozycja dla osób wytrwałych, dysponujących sporą ilością czasu wolnego i posiadających nieco wiedzy na ten temat. Z pewnością satysfakcja po skończonej pracy jest ogromna, ale wymaga sporego nakładu energii. Gdy chcemy sami zająć się zakładaniem i pielęgnacją ogrodu, powinniśmy szeroko interesować się tematem. Przeglądanie aktualnych prospektów, śledzenie trendów – na tym z pewnością trzeba się skupić. Nie powinniśmy jednak zapominać także o tym, iż najważniejszym jest, byśmy dobrze czuli się w zaprojektowanym przez nas ogrodzie- nie warto zatem ślepo podążać za nowościami w branży ogrodniczej.

Poradniki o zakładaniu ogrodów także mogą stanowić dla nas bardzo cenną inspirację i źródło wiedzy. Wiele z nich dostępnych jest w internecie czy prasie specjalistycznej. Z tego rodzaju pomocą założenie i odpowiednia, kompleksowa pielęgnacja własnego ogrodu nie powinny być problemem. Te czynności okazać się mogą bowiem wielką przyjemnością, która przerodzi się w prawdziwą pasję.

Zapewne wiele osób zastanawia się, ile kosztuje założenie wymarzonego ogrodu. Odpowiedź nie jest prosta, trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników – choćby wielkość ogrodu, nasze indywidualne wymagania i preferencje oraz fakt, czy decydujemy się na samodzielną pracę czy też zdajemy się na profesjonalizm fachowców. Wiele firm posiada stały cennik zakładania i pielęgnacji ogrodów – stawka wyliczana jest od każdego metra kwadratowego. Inni decydują się na nieco bardziej indywidualne podejście do klienta, podając cenę po wstępnej rozmowie na temat zakresu prac, jakie mają być przeprowadzone. Kompleksowe zaprojektowanie ogrodu wymaga bowiem sporego nakładu pracy i przedyskutowania wszelkich istotnych kwestii. Nie zapominajmy, że tego typu prac nie sposób wykonać w kilka dni – by ogród był piękny i idealnie wypielęgnowany, potrzeba więcej czasu.

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele było w naszym kraju osób zajmujących się profesjonalnie zakładaniem ogrodów i ich kompleksową pielęgnacją. Dziś jednak, z uwagi na bardzo dynamicznie rozwijający się rynek, mamy wiele konkurujących z sobą firm. Wszak ogród to już nie miejsce traktowane nieco po macoszemu, jako dodatek do domu czy działki. Teraz kładzie się na jego pielęgnację duży nacisk, by wyglądał dokładnie tak, jak sobie tego życzymy.

To od nas zależy, czy powierzymy prace w swym ogrodzie jednej z profesjonalnych firm czy też postanowimy zająć się tym samodzielnie. Najważniejsze jest bowiem, by powstało piękne miejsce, ogród, w którym będziemy czuć się dobrze, gdzie zaprosimy znajomych, by wspólnie się zrelaksować.

Pamiętać należy, że dobre i przemyślane zaprojektowanie ogrodu to niezwykle ważna kwestia. Dzięki temu bowiem będziemy mogli cieszyć się za jakiś czas ogrodem idealnym – dokładnie takim, jaki sobie wymarzyliśmy!

Własny ogród

Zadbany, własny ogród to magiczne miejsce dla każdego.
Warto więc poświęcić trochę czasu na właściwe zaprojektowanie.

Zapraszamy do współpracy

Polecamy usługi projektowania, zakładania i pielęgnacji ogrodów
Gwarantujemy terminowość i wysoką jakość wykonania.